Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

Czy plantacja choinek się opłaca ?

Czy plantacja choinek się opłaca ?

5 komentarzy

CZY WARTO ZAJĄĆ SIĘ UPRAWĄ DRZEWEK CHOINKOWYCH?

Zbliża się grudzień- najbardziej dochodowy miesiąc dla sprzedawców choinek. Chyba nikt nie wyobraża sobie Bożego narodzenia bez większej lub mniejszej choinki, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wato założyć plantację choinek.

W Polsce najczęściej przyozdabia się drzewka z trzech gatunków:

  • Świerk pospolity (40-80 zł)

  • Świerk srebrny (50-100 zł)

  • Jodła kaukaska (80- 150 zł)

Kupując drzewko bożonarodzeniowe w okresie świątecznym za świerk pospolity trzeba zapłacić około 40-80 zł, za srebrną odmianę świerka 50-100 zł, natomiast ceny jodły kaukaskiej wahają się między 80 a 150 zł. Cena choinki jest głównie uzależniona od jej rozmiaru, stąd tak duża rozpiętość cenowa. Jeszcze do niedawna w większości polskich domów można było spotkać przyozdobione świerki pospolite, jednak z roku na rok coraz większą popularność zyskują droższe odmiany choinek, tj. świerk srebrny oraz jodła kaukaska.

Ile kosztuje założenie plantacji ?

Wbrew pozorom, założenie plantacji nie wiąże się z bardzo wysokim nakładem środków finansowych. Co więcej, do uprawy choinek nie potrzebujesz pola o wysokiej jakości gleby. Nie wymaga to także dużo pracy i czasu, jeśli plantacja jest rozplanowana z głową.

Największą część kosztów rozpoczęcia uprawy choinek pochłania zakup sadzonek. Na obszarze 1 ha można posadzić od 8000 do nawet 10000 choinek.

Ceny sadzonek trzyletnich, szkółkowanych, które są najbardziej polecane na początku przygody z plantacją wahają się między 0,99 a 1,59 zł:


Jakie konfiguracje gatunków drzewek sadzi się na choinki?

Zazwyczaj polecamy zasadzenie przynajmniej dwóch gatunków, dlatego dla uproszczenia obliczeń załóżmy dwie najpopularniejsze konfiguracje w przeliczeniu na jeden hektar:

1)  Świerk srebrny + świerk pospolity

 

Koszt sadzonek: 4000 * 1,49 zł + 4000 *1,29 zł= 11 120 zł

 

Przewidywany zysk po sprzedaży detalicznej dorosłych drzewek przy uśrednionej cenie sprzedaży: 4000 * 50 zł za 1 szt. Świerka pospolitego + 4000 * 80 zł za 1 szt. Świerka srebrnego, co daje nam około 520 000 zł.
 

Przewidywany zysk po sprzedaży hurtowej dorosłych drzewek przy uśrednionej cenie sprzedaży: 4000 * 25 zł za 1 szt. Świerka pospolitego + 4000 * 35 zł za 1 szt. Świerka srebrnego, co daje nam 240 000 zł.

 

2)      Świerk srebrny + jodła kaukaska

 

Koszt sadzonek: 4000 * 1,49 zł + 4000 * 2,19 zł= 14 720 zł

Przewidywany zysk po sprzedaży detalicznej dorosłych drzewek przy uśrednionej cenie sprzedaży: 4000 * 80 zł za 1 szt. Świerka srebrnego + 4000 * 100 zł za 1 szt. Jodły kaukaskiej, co daje nam 720 000 zł

 

Przewidywany zysk po sprzedaży hurtowej dorosłych drzewek przy uśrednionej cenie sprzedaży: 4000 * 35 zł za 1 szt. Świerka srebrnego + 4000 * 50 zł za 1 szt. Jodły kaukaskiej, co daje nam 340 000 zł

Sprzedaż hurtowa, czy detaliczna- na co warto się zdecydować?

Zarówno hurtowa jak i detaliczna sprzedaż choinek ma swoje wady i zalety. Niewątpliwą zaletą sprzedaży hurtowej jest szybka sprzedaż, natomiast sprzedaż detaliczna pozwala osiągnąć dużo wyższy zysk w porównaniu ze sprzedażą hurtową.

               
A) Sprzedaż hurtowa choinek

Polecamy w przypadku osób, które dysponują dużą ilością ziemi pod plantację i mogą wyprodukować dużą ilość choinek lub traktują biznes 'choinkowy' jako dodatkowe zajęcie i źródło dochodu. W przypadku tej formy sprzedaży polecamy zasadzić jeden lub dwa gatunki choinek, aby zapewnić kupującemu duży wybór roślin z każdego posiadanego gatunku. Niewątpliwym minusem sprzedaży jest niższy zysk z plantacji, jednak w ten sposób mamy gwarancję sprzedaży dużej ilości towaru, a co za tym idzie pewnego i szybkiego zysku.

A) Sprzedaż detaliczna choinek

Ten sposób sprzedaży daje możliwość osiągnięcia bardzo wysokiego zarobku, ponieważ produkując drzewka i sprzedając je bezpośrednio klientowi można ominąć pośredników oraz ich marżę. Sprzedaż detaliczna wiąże się z dużym nakładem pracy w okresie okołoświątecznym. W przypadku sprzedaży detalicznej warto zastanowić się na dwoma lub nawet trzema gatunkami iglaków, aby klient miał duży wybór podczas wybierania 'tej jedynej' choinki na święta. Ta forma sprzedaży wymaga utworzenia swojego punktu sprzedaży i czasami zatrudnienia pracowników, jednak pozwala na zarobek już w przypadku małych plantacji. Sprzedaż detaliczna może być zarówno dodatkowym zarobkiem przy prowadzeniu innej działalności jak i głównym źródłem utrzymania w przypadku większych plantacji.

Czy sprzedaż choinek jest opodatkowana?

Dużym plusem "choinkowego" interesu jest czysty zysk! Jeżeli jesteś rolnikiem, sprzedaż choinek nie wymaga odprowadzania podatku od sprzedaży, ponieważ jest to sprzedaż traktowana tak samo jak sprzedaż płodów rolnych. Oznacza to, że wszystko, co zarobisz na sprzedaży choinek trafia do Twojej kieszeni i nie musisz się martwić o wysoki podatek.

W NASZEJ FIRMIE KUPISZ SADZONKI WSZYSTKICH GATUNKÓW DRZEWEK NADAJĄCYCH SIĘ NA PLATACJE CHOINEK :

  • Świerk Pospolity "Picea Abies" 2/1 - 1,29 zł
  • Świerk Srebrny Kłujący "Picea Pungens" 2/1 - 1,49 zł
  • Jodła Kaukaska "Abies Nordmanniana 2/2 - 2,99 zł
  • Jodła Kaukaska "Abies Nordmanniana 2/1 - 2,19 zł

PEŁNA OFERTA <- Kliknij Tutaj


ile mozna zarobic na uprawie choinek

             

   Jeśli jesteś zainteresowany założeniem plantacji choinek, zadzwoń lub napisz do nas!

Formularz Kontaktowy

Email: biuro.treesplant@gmail.com

Piotr: +48 883220715

Naszym klientom oferujemy pomoc merytoryczną przy zakładaniu plantacji. Oferujemy atrakcyjne rabaty klientom zainteresowanym założeniem plantacji oraz transport dużych zamówień na terenie całej Polski.

Służymy radą i pomocą nie tylko w momencie zakupu. Naszych klientów wspieramy wiedzą i doświadczeniem także długo po zakupie sadzonek. Możesz do nas zadzwonić w każdej chwili, chętnie pomożemy!

Sadzonki dostarczamy w okresie wiosennym lub jesiennym. Zamówienia można składać przez cały rok.


produkujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.pl

Komentarze

Kasia [12:30 02/09/2018]

Bardzo fajny artykuł, rozwiał wszystkie wątpliwości co do opłacalności. Na pewno na choinkach można dobrze zarobić

Igor [12:25 09/06/2019]

Witam Proszę o wycenę sadzonek , posadzenia i uprawy plantacji choinkowej w mazowieckim

Treesplant_pl - Sadzonki Iglaków [09:12 28/06/2019]

Witam, prosimy ok kontakt telefoniczny. Jest kilka parametrów które musimy znać żeby wykonać dobrą symulację inwestycji w choinki . W ten sposób ciężko będzie doradzić.

arkadiusz [21:17 18/08/2019]

Bardzo dobrze napisany art. Warto na samym początku myśleć o zbycie zrobić stronkę albo powrzucać aukcje na allegro i olx. Nawet jak nie wszystko się sprzeda to i tak powinien być duży zysk choinki dobra sprawa. pzdr.

Maciej Krk [16:14 10/01/2022]

Pracowałem przy choinkach w danii. Posadziałem troche u rodziców na wsi. Po 5-6 latach sprzedałem 1000 choinek z zyskiem ok 50-80 zł na sztuce. Żałuję żę, tak mao posadziłem. Teraz co roku dosadzam po poł hektara.