Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

WAŻNE 60 tys. na założenie Plantacji Choinek w 2022 - Bezzwrotna dotacja Unijna z programu restrukturyzacja małych gospodarstw ARiMR

WAŻNE 60 tys. na założenie Plantacji Choinek w 2022 - Bezzwrotna dotacja Unijna z programu restrukturyzacja małych gospodarstw ARiMR

4 komentarzy
doradztwo przy zakładaniu planatcji choinek z dofinasowań unijnych


WAŻNE
  Aktualizacja 28.09.2023

ARMiR ogłosiło nabór wniosków! program "Modernizacja małych gospodarstw rolnych". Wnioski o środki można będzie składać do 27 października 2023 r


LINK DO NOWEGO PROGRAMU :

https://treesplant.pl/pl/news/38/120-tys-zlotych-na-rozpoczecie-uprawy-choinek-w-2023-dotacja-unijna-program-modernizacja-malych-gospodarstw-rolnych-arimr


WAŻNE !! Aktualizacja 23.05.2022

Kolejny raz ARMiR przedłużyl nabór wniosków w ramach programu "Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych". Dokumenty można składać do 14 Lipca 2022 r.  Nabór uzależniony od dostępności środków
, więc nie ma na co czekać. Osoby zainetersowane prosimy o kontakt z Piotrem : + 48 883 220 715Kto może starać się o dopłatę?

O dofinansowanie na uprawę drzewek bożonarodzeniowyh mogą się starać rolnicy, którzy dysponują co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość pozwalającą na prowadzenie specjalnej produkcji rolnej. Należy pamiętać, że warunkiem koniecznym jest wartość ekonomiczna gospodarstwa nieprzekraczająca 13 tys. Euro. Beneficjentem programu może być osoba ubezpieczona zarówno w KRUS jak i ZUS. Co ciekawe, nie wyklucza się również osób prowadzących działalność gospodarczą ani pracujących na etacie, jeśli spełnią oni wymóg uzyskiwania co najmniej 25 % dochodów z działalności rolniczej.

Kto nie może starać się o dotację?

O pomoc na założenie plantacji choinkowej nie mogą ubiegać się rolnicy, którzy uzyskali wsparcie w ramach programów objętych PROW 2007-2013 oraz 2014-2020 (na przykład Modernizacja gospodarstw rolnych, Ułatwianie startu młodym rolnikom, Premie dla młodych rolników).

Co można otrzymać i jakie warunki trzeba spełnić?

W ramach projektu można uzyskać nawet 60 000 zł bezzwrotnego dofinansowania wypłaconego w dwóch transzach: 80 % kwoty po spełnieniu wymagań postawionych w decyzji o przyznaniu dopłaty, natomiast pozostałą część po potwierdzeniu prawidłowej realizacji biznesplanu. Premia może być przyznana tylko raz w czasie trwania programu. Należy pamiętać, że pieniądze z dotacji należy w całości przeznaczyć na działalność rolniczą lub na przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych ( w tym wypadku choinek ) wyprodukowanych w zgłoszonym do programu gospodarstwie.

Kolejnym warunkiem jest przeznaczenie co najmniej 80 % otrzymanej kwoty na środki trwałe zwiększające wartość ekonomiczną gospodarstwa. Może to być na przykład przebudowa, remont czy budowa nowego budynku ale także zakup maszyn lub urządzeń potrzebnych w gospodarstwie. Pieniądze można przeznaczyć na zakup gruntów, stada podstawowego zwierząt a także na założenie na przykład uprawy choinek lub innych wieloletnich gatunków. Plantacja drzewek choinkowych jest wysoko punktowaną uprawą, która istotnie podnosi wartość ekonomiczną gospodarstwa.


POMOC TREESPLANT.PL PRZY WNIOSKU O DOFINANSOWANIE UPRAWY DRZEWEK BOŻONARODZENIOWYCH.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firma Treesplant oferuje nieodpłatną pomoc merytoryczną dla rolników ubiegających się o wsparcie finansowe na założenie plantacji drzewek choinkowych.

Nasza pomoc obejmuje doradztwo w planowaniu nasadzeń, założeniu plantacji choinek i jej dalszego prowadzenia. W ramach współpracy z osobami ubiegającymi się o dopłatę przygotowujemy także ofertę dostarczenia materiału nasadzeniowego, którą należy załączyć do wniosku. Dokument ten zawiera istotne informacje takie jak: parametry roślin, schemat nasadzania obejmujący odstępy między roślinami, wielkość obszaru na którym mają być posadzone drzewka oraz niezbędne dokumenty jakie zostaną dostarczone do klienta wraz z sadzonkami choinek. Sprzedawane przez nas sadzonki choinek posiadają dokumenty potwierdzające, że zostały one zakupione z legalnie prowadzonej plantacji, która regularnie przechodzi kontrole PIORiN. Każdy dokument zawierający ofertę jest przygotowywany przez nas indywidualnie dla klienta po wcześniejszej rozmowie i omówieniu szczegółów oraz jego potrzeb.

Kupując sadzonki drzewek bożonarodzeniowych bezpośrednio od producenta zyskuje się gwarancję, że rośliny są świeże, co wpływa na wysoki procent przyjęć naszych iglaków. Paszport, który dołączamy do roślin jest zapewnieniem, że drzewka są co roku badane na obecność chorób. Dokument ten jest także niezbędny, aby przemieszczać i sprzedawać rośliny na terenie Unii Europejskiej.

Naszym klientom oferujemy nieodpłatną opiekę posprzedażową oraz podstawowe przeszkolenie na temat sadzenia i pielęgnacji choinek zakupionych z dotacji uniijnych.

Pełną ofertę sadzonek choinek znjdą państwo w poniższym linku:

Świerk Srebrny , Świerk Pospolity, Świerk Serbski, Jodła Kaukaska

https://treesplant.pl/pl/3-oferta-hurt-2022

 

JEŚLI ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTKUŁ ZADZWOŃ DO NAS!
CHĘTNIE ODPOWIEMY NA WSZYSTKIE NURTUJĄCE PAŃSTWA
PYTANIA. UPRAWA CHOINEK JEST BARDZO ŁATWYM PRZYJEMNYM ZAJĘCIEM. Z NASZĄ POMOCĄ PRACA KTÓRĄ WKŁADAMY W PIELĘGNACJĘ DRZEWEK BOŻONARODZENIOWYCH MOŻE Z CZASEM ZMIENIĆ SIĘ W PASJĘ A NAWET W SPOSÓB NA ŻYCIE !

Zapraszamy również początkowych plantatorów choinek do zapoznania się z informacjami zawartymi w jednym z działów naszego serwisu:

"PORADY DLA PLANTATORÓW"

Aby dowiedzieć się więćej zadzwoń lub napisz:
email: biuro.treesplant@gmail.com

Piotr : 883 220 715

produkujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.pl

Komentarze

Adam [11:38 28/02/2021]

Dzień dobry, dowiadywałem się już w agencji i mogę wystartowac w tym dofinansowaniu na choinki. Potrzebuje ofertę i jakąś umowę przedwstępną . proszę o kontakt . Pozdrawiam adam

(Piotr) Treesplant.pl - sadzonki na choinki [09:50 09/03/2021]

Witam serdecznie. Wszystkie te dokumenty oczywiście dla Pana przygotujemy. Proszę do nas przedzwonić na nr 883 220 715.

Krzysiek Poznań [16:03 10/01/2022]

Dzień dobry proszę o namiar na dobrego doradcę chcę wziąć udział w programie i szukam pomocy proszę o kontakt

(Piotr) Treesplant.pl - sadzonki na choinki [16:17 10/01/2022]

Dzień dobry,Najlepiej podjąć współpracę z lokalnym doradcą ARMiRu do którego pan należy. On najprędzej będzie wiedział jak zabrać się za temat. Każdy oddział ma troche inne wymagania dot. dokumentacji. Pozdrawiam Piotr