Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

 Do 120 tys. na Rozpoczęscie uprawy Choinek w 2023 - Bezzwrotna dotacja Unijna z programu modernizacja małych gospodarstw ARiMR

Do 120 tys. na Rozpoczęscie uprawy Choinek w 2023 - Bezzwrotna dotacja Unijna z programu modernizacja małych gospodarstw ARiMR

0 komentarzy
dotacje uprawa choinek 2023 drzewka bożonarodzenioweARMiR ogłosiło nowy nabór wniosków w ramach programu "Modernizacja małych gospodarstw rolnych". Wnioski można będzie składać do 29 września 2023 r. Jeśli jesteś zainteresowany prosimy o kontakt z Piotrem : + 48 883 220 715


Kto może starać się o dopłatę?

O Dotację na uprawę choinek mogą się starać rolnicy, którzy ukończyli 18 lat, posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni do 300 ha użytków rolnych lub nieruchomość pozwalającą na prowadzenie specjalnej produkcji rolnej. Osoba starająca się o dopłatę musi prowadzić działalność rolniczą oraz okazać udokumentowany przychód ze sprzedaży produktów wytworzynch w gospodarstwie w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł z ostatnich 12 miesięcy do dnia złożenia wniosku. Trzeba pamiętać, że warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w programie jest wartość ekonomiczna gospodarstwa nie przekraczająca 25 000 Euro.


Co można otrzymać i jakie warunki trzeba spełnić?

W ramach projektu można uzyskać nawet 120 000 zł bezzwrotnego dofinansowania, jednak wymagany jest wkład własny na poziomie 15 %. Daje nam to ok 138 000 złotych. Premia wypłacana jest w dwóch transzach: 80 % kwoty po spełnieniu wymagań postawionych w decyzji o przyznaniu dopłaty, natomiast pozostałą część po potwierdzeniu prawidłowej realizacji biznesplanu.  Premia może być przyznana tylko raz w czasie trwania programu. Należy pamiętać, że pieniądze z dotacji należy w całości przeznaczyć na działalność rolniczą lub na przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych ( w tym wypadku choinek ) wyprodukowanych w zgłoszonym do programu gospodarstwie.

Kolejnym warunkiem jest przeznaczenie  otrzymanej kwoty na środki trwałe zwiększające wartość ekonomiczną gospodarstwa. Może to być na przykład przebudowa, remont czy budowa nowego budynku ale także zakup maszyn lub urządzeń potrzebnych w gospodarstwie. Pieniądze można przeznaczyć na, stada podstawowego zwierząt a także na założenie na przykład uprawy choinek lub . Plantacja drzewek choinkowych jest wysoko punktowaną uprawą, która istotnie podnosi wartość ekonomiczną gospodarstwa.

Czas realizacji projektu to 3 lata od otrzymania środków. W ciagu tego okresu trzeba odnotować 30% wzrost sprzedaży produktów wytworzonych w naszym gospodarstwie rolnym. Oraz prowadzić działalność rolniczą w ciągu następnych 3 lat od otrzymania 2 transzy środków.


POMOC TREESPLANT.PL PRZY WNIOSKU O DOFINANSOWANIE UPRAWY DRZEWEK BOŻONARODZENIOWYCH.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firma Treesplant oferuje nieodpłatną pomoc merytoryczną dla rolników ubiegających się o wsparcie finansowe na założenie plantacji drzewek choinkowych.

Nasza pomoc obejmuje doradztwo w planowaniu nasadzeń, założeniu plantacji choinek i jej dalszego prowadzenia. W ramach współpracy z osobami ubiegającymi się o dopłatę przygotowujemy także ofertę dostarczenia materiału nasadzeniowego, którą należy załączyć do wniosku. Dokument ten zawiera istotne informacje takie jak: parametry roślin, schemat nasadzania obejmujący odstępy między roślinami, wielkość obszaru na którym mają być posadzone drzewka oraz niezbędne dokumenty jakie zostaną dostarczone do klienta wraz z sadzonkami choinek. Sprzedawane przez nas sadzonki choinek posiadają dokumenty potwierdzające, że zostały one zakupione z legalnie prowadzonej plantacji, która regularnie przechodzi kontrole PIORiN. Każdy dokument zawierający ofertę jest przygotowywany przez nas indywidualnie dla klienta po wcześniejszej rozmowie i omówieniu szczegółów oraz jego potrzeb.

Kupując sadzonki drzewek bożonarodzeniowych bezpośrednio od producenta zyskuje się gwarancję, że rośliny są świeże, co wpływa na wysoki procent przyjęć naszych iglaków. Paszport, który dołączamy do roślin jest zapewnieniem, że drzewka są co roku badane na obecność chorób. Dokument ten jest także niezbędny, aby przemieszczać i sprzedawać rośliny na terenie Unii Europejskiej.

Naszym klientom oferujemy nieodpłatną opiekę posprzedażową oraz podstawowe przeszkolenie na temat sadzenia i pielęgnacji choinek zakupionych z dotacji uniijnych.

Pełną ofertę sadzonek choinek znjdą państwo w poniższym linku:

Świerk Srebrny , Świerk Pospolity, Świerk Serbski, Jodła Kaukaska

https://treesplant.pl/pl/3--aktualna-oferta-hurt

 

JEŚLI ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTKUŁ ZADZWOŃ DO NAS!
CHĘTNIE ODPOWIEMY NA WSZYSTKIE NURTUJĄCE PAŃSTWA
PYTANIA. UPRAWA CHOINEK JEST BARDZO ŁATWYM PRZYJEMNYM ZAJĘCIEM. Z NASZĄ POMOCĄ PRACA KTÓRĄ WKŁADAMY W PIELĘGNACJĘ DRZEWEK BOŻONARODZENIOWYCH MOŻE Z CZASEM ZMIENIĆ SIĘ W PASJĘ A NAWET W SPOSÓB NA ŻYCIE !

Zapraszamy również początkowych plantatorów choinek do zapoznania się z informacjami zawartymi w jednym z działów naszego serwisu:

"PORADY DLA PLANTATORÓW"

Aby dowiedzieć się więćej zadzwoń lub napisz:
email: biuro.treesplant@gmail.com

Piotr : 883 220 715

produkujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.plKomentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!