Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

Jodła Kaukaska (ABIES NORDMANNIANA) - wszystko co musisz o niej wiedzieć !

Jodła Kaukaska (ABIES NORDMANNIANA) - wszystko co musisz o niej wiedzieć !

0 komentarzy

Sadzonki Jodły Kaukaskiej na Plantacje choinek

(ABIES NORDMANNIANA) odmiana. AMBROLAURI


1.Jodła Kaukaska 2/1 (trzyletnia) Wielkość 15-20cm 2,09 zł/szt

sadzonki jodly kaukaskiej trzyletnie produkcja polska

2.Jodła Kaukaska 2/2 (czteroletnia) Wilekość 15-20cm 2,99 zł/szt

jodla kaukaska sadzonki na choinki czteroletnie

3.Jodła Kaukaska 2/2,5 (cztery i pół) Wilekość 20-30cm 3,29 zł/szt

duze piekne sadzonki jodly kaukaskiej

Ważne Informacje:

-Jodły szkółkowane

-Wszystkie sadzonki piękne i zdrowe

-Iglaki sadzone na polu -zahartowane

-Wysoki procent przyjęć

-Rozbudowany system korzeniowy (jodły podcięte)

-Na czas transportu odpowiednio zapakowane

-Wysyłka 26 zł 400 szt w kartonie

-Możliwość wysyłki większej ilości kartonów

-Korzenie zabezpieczone przed wyschnięcie

-Pakowane po 50 szt w pęczki

-Wyprodukowane na specjalistycznej szkółce w Polsce

-Powyżej 1500 szt darmowy transport

-Ilości hurtowe dowozimy za darmo naszym transportem!


Więcej Informacji (Kliknij) :

SKĄD JODŁA KAUKASKA

Jodła kaukaska "abies nordmanniana" również nazywana jodła normandzka. Iglak ten wywodzi się z rodziny sosnowatych w rodzaju abies, w jego skład wchodzi ponad 50 gatunków rosnących w większości na obszarze półkuli północnej - klimat umiarkowany. Naturalnym miejscem występowania jodły kaukaskiej  jest Azja, a dokładniej jej zachodnia część. Spotkać ją można  w okolicy Morza Czarnego głównie w rejonach górskich - są to rejony Turcji, Rosji i Gruzji. Gatunek został sprowadzony do Europy ponad 150 lat temu. Jodła kaukaska dobrze odnajduje się w łagodnym klimacie, lubi dużo wilgoci oraz dobrej jakości gleby.

WYGLĄD JODŁY KAUKASKIEJAbies Nordmanniana w swoim środowisku naturalnym potrafi dorosnąć nawet do wysokości 30 m przy średnicy pnia ok 2m. W ogrodach bądź na plantacjach osiąga przeważnie wysokość nie przekraczającą 5 m. Jodła kaukaska rośnie dość wolno w wieku 9-10 lat osiąga wysokość ok 3m oraz około 1 m szerokości, w wypadku hodowli na plantacji wzrost 2,5 M (idealne do cięcia) osiąga w wieku 5-6 lat od zakupu sadzonek ( sadzonka 3 letnia + 6 lat na plantacji). W pierwszych fazach rozwoju drzewko posiada regularny pokrój i wąską koronę, jednak po czasie jodły bardzo ładnie się rozrastają i  zagęszczają, a drzewko przybiera piękny stożkowy kształt. Gałęzie rosną niemal pod kątem prostym do podłoża  a pędy znajdujące się przy koronie kierują się ku górze. Igliwie jodły kaukaskiej osadzone jest na gałązkach bardzo gęsto i dwurzędowo, ich długość oscyluje w rozmiarze od 2 do 3 cm. Igły "kaukaza" nie kłują są dość sztywne i błyszczące o ciemnozielonym kolorze, od spodu igliwie posiada dwa białe paski.


charakterystyczne iglliwie jodly kaukaskiej

PIELĘGNACJA I UPRAWA JODŁY KAUKASKIEJ


Sadzonki Jodły Kaukaskiej dobrze odnajdują się w stanowiskach zacisznych i słonecznych. Wymagają gleb kwaśnych bądź lekko kwaśnych o wilgotnym i gliniastym podłożu. Źle znoszą długotrwałe susze i upały, wtedy należy drzewka podlać i spryskać wodą igliwie - zapewni to odpowiednią wilgotność. Są także dość odporne na mrozy, jednak dają się im we znaki gwałtowne skoki temperatury. Dość wcześnie zaczynają wegetacje przez co młode pędy narażone są na wiosenne przymrozki. Odmiana AMBROLAURI z Gruzji  dobrze odnajduje się w naszym klimacie, ze względu na późniejszy start wegetacji. Jodła kaukaska nie wymaga złożonego  modelowania, dla lepszego wyglądu można usunąć dolne gałęzie często uszkodzone przy pielęgnacji rośliny. Nie wymagają częstego nawożenia, czasem atakowane są przez mszyce ( ochojnik jodłowy, obiałaka kaukaska).

CHOINKA BOŻONARODZENIOWA - JODŁA KAUKASKA


Jodły kaukaskie uważane są za najpiękniejsze choinki bożonarodzeniowe. Gatunek ten staje się bardziej popularny od naszego rodzimego świerka pospolitego. Drzewka te bardzo długo "wytrzymują" w domu, igły nie opadają tak jak w przypadku świerków tylko zasychają i zawijają się. Jodła kaukaska może zdobić nasz dom przez wiele tygodni, ceniona jest za trwałość i walory estetyczne. Świetnie nadaje się do domu w którym są małe dzieci ( igliwie nie kłuje). Jodła nie wydziela zapachu - wpływa to pozytywnie na zdrowie alergików którym zapach świerków może przeszkadzać. Kaukaz jest dosyć drogim drzewkiem bożonarodzeniowym : Za choinki o wielkości do 150 cm zapłacimy ok 100 zł, natomiast za większe nawet do 200 zł. Ceny Sadzonek Jodły kaukaskiej to : 1,79 zł/szt rośliny trzyletniej natomiast za sadzonkę czteroletnią musimy zapłacić 1,99 zł/szt a sadzonka cztero i pół letnia to koszt rzędu 2,29 zł/szt.

piekna choinkia jodla kaukazka


JEŚLI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA NA TEMAT UPRAWY PIELĘGNACJI CZ TEŻ SPRZEDAŻY JODŁY KAUKASKIEJ ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI. CHĘTNIE PODPOWIEMY JAK SIĘ ZAJĄĆ UPRAWĄ.


ZOBACZ :

Sadzonki Świerka Srebrnego, Pospolitego i Jodły Kaukaskiej

produkujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!