Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

Idealne Sadzonki Świerka Srebrnego odm.

Idealne Sadzonki Świerka Srebrnego odm. "KAIBAB" Trzyletnie

0 komentarzy

Piękne Sadzonki Świerka Srebrnego na Plantacje choinek

(Picea Pungens Glauca) odmiana. Kaibab i Apache


1.Świerk Srebrny Kłujący "Kaibab" 2/1 (trzyletni) wysokość 15-30cm 1,09 zł/szt


<- KLIKNIJ

2.Świerk Srebrny Kłujący "Kaibab" 2/1 (trzyletni) wysokość 25-40cm 1,49 zł/szt<- KLIKNIJ

3.Świerk Srebrny Kłujący "Kaibab" 2/2 (czteroletnii) wysokość 30-55 cm 1,99 zł/szt


Ważne Informacje:

-Świerki trzyletnie szkółkowane

-Świerki dwuletnie nie szkółkowane

-Wszystkie sadzonki świerka piękne i zdrowe

-Iglaki wysadzane na polu dzięki czemu są zahartowane

-Gwarantujemy Bardzo wysoki procent przyjęć

-Rozbudowany system korzeniowy (świerki są podcięte)

-Na czas transportowania odpowiednio zapakowane

-Wysyłka za pobraniem w cenie 26 zł -  400 szt świerków w kartonie

-Możliwość wysyłki kilku kartonów

-Korzenie odpowiednio zabezpieczone przed przeschnięciem

-Pakowane po 50 szt w pęczki

-Wyprodukowane na naszej szkółce w Polsce

-Powyżej 1500 szt gwarantujemy darmowy transport

-Ilości hurtowe dowozimy za darmo naszym transportem!

SKĄD POCHODZI ŚWIERK SREBRNY

Świerk srebrny to inaczej świerk kłujący (Picea pungens). Roślina ta wywodzi się z rodziny sosnowatych naturalnym rejonem jej występowania jest zachodnia Ameryka Północna ( Góry Skaliste - wysoko nawet do 3000 m n.p.m). Naturalnym środowiskiem świerków srebrzystych  są lasy mieszane (iglasto-liściaste), zbocza , cieniste pagórki a także tereny przyległe do wody np. rzeki i strumienie. Do europy świerk srebrny został sprowadzony pod koniec XIX w. Jest gatunkiem często uprawianym w parkach,  ogródkach oraz na plantacjach choinek bożonarodzeniowych w całej europie. Popularny stał się dzięki swojej budowie - posiada gęsty, zwarty stożkowy pokrój oraz piękne igły o srebrno-niebieskiej barwie. Gatunek ten nie jest wymagający w pielęgnacji jak świerk pospolity, dużo łagodniej znosi zanieczyszczenia powietrza a za sprawą głębszego systemu korzeniowego nadaje się do wysadzeń na wolnych przestrzeniach.

WYGLĄD ŚWIERKA KŁUJĄCEGO

Świerk srebrny w naturze osiąga nawet 40m wysokości, przy średnicy pnia ok 1,5 m (ROCZNE PRZYROSTY TO NAWET 50 cm!) Odmiany uprawiane w Europie są znacznie niższe bo dorastają do 20 m. Iglaki te posiadają smukłe gęste korony o kształcie zbliżonym do stożka. Konary świerka srebrnego są ułożone poziomo, natomiast kora jest cienka i posiada szarobrązową barwę. Igliwie świerka jest jest bardzo grube i ostre ich długość to ok 2,3 cm o czworokątnym przekroju. Szyszki mają długość od 8-10 cm, są cylindryczne i zwisające. Świerki srebrne mają bardzo głęboki system korzeniowy dzięki czemu bardzo dobrze znoszą suszę.

UPRAWIAMY ŚWIERKA

Świerk srebrny to drzewko które bardzo lubi światło, przy stanowiskach bardzo nasłonecznionych gęsto się ugałęzia, a jego igły pięknie się wybarwiają. Świerki kłujące dobrze rosną w słabej piaszczystej i żwirowatej glebie, jednak najlepsze jest dla nich podłoże próchniczne. Rozbudowany system korzeniowy pomaga świerkom przetrwać ostre susze. Są również bardzo wytrzymałe na niskie temperatury oraz posiadają niskie wymagania glebowe - dlatego są pożądanymi drzewkami na plantacjach choinek.  Świerki srebrne w pojemniku możemy sadzić cały rok, natomiast sadzonki z " odkryty systemem korzeniowym" powinno sadzić się w okresie wiosennym (marzec-maj) oraz jesiennym ( wrzesień- grudzień). Ziemię po nasadzeniu ubijamy, sadzonkę obficie podlewamy wodą a gdy podłoże nieco osiądzie uzupełniamy braki ziemi aby korzenie dokładnie się oblepiły.

PIELĘGNUJEMY ŚWIERKA SREBRNEGO

Świerki Srebrne świetnie znoszą cięcie przez co bardzo łatwo się je modeluje. Nadają się na przeciwwiatrowe żywopłoty formowane oraz do nasadzeń na plantacjach. Drzewka najlepiej przycinać na wiosnę - pobudza to je do wytwarzania nowych pędów dzięki czemu choinki ładnie się zagęszczają. W pierwszym roku po posadzeniu sadzonek, zaleca się podlewanie świerków w przypadku długiej suszy. Dzięki dobrze rozbudowanym korzeniom w późniejszych latach roślina sama odnajduje wodę w niższych partiach gleby. Choroby świerka kłującego na naszym obszarze dotykają niezmiernie rzadko gdyż nie jest to nasz rodzimy gatunek. W wypadku zauważanie szkodników bądź choroby grzybowej należy użyć odpowiednich oprysków.


ZOBACZ - Sadzonki Świerka Srebrnego, Pospolitego i Jodły Kaukaskiejprodukujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!