Information

Producenci

Nasze Sklepy

Nasze Sklepy

TREESPLANT.PL Polski Producent najwyższej jakośći sazonek na plantacje drzewek bożonarodzeniowych i nie tylko.

Dostawcy

PShowBlog Kategorie

Prowadzanie Plantacji Choinkowej - FAKTY I MITY

Prowadzanie Plantacji Choinkowej - FAKTY I MITY

1 komentarzy
Najpopularniejsze mity na temat plantacji choinkowych

Zbliża się Boże Narodzenie a wraz z nim "złoty sezon" dla plantatorów drzew choinkowych. Okres przedświąteczny to czas, w którym sprzedaż choinek jest największa a właściciele generują największe zyski ale także moment, w którym wiele osób zastanawia się nad założeniem własnej plantacji zadając sobie bardzo ważne pytanie: czy ten biznes jest dla mnie? W poniższym artykule w prosty sposób chcielibyśmy rozprawić się z najczęściej powtarzanymi mitami na temat plantacji choinek.

1. Założenie plantacji jest drogie


Bardzo często słyszymy, że plantacja choinek jest rozwiązaniem tylko dla ludzi zamożnych. Nic bardziej mylnego! W zależności od tego, jaką ilością ziemi dysponujesz, możesz zasadzić cały obszar lub podzielić go na parcele i każdego roku zasadzać kolejną część plantacji. Ten sposób pozwala rozłożyć inwestycję w czasie a także wydłużyć czas w którym sprzedajemy choinki.Załóżmy, że w pierwszym roku sadzimy 1000 sztuk drzewek. Aby założyć taką plantację potrzebujemy około 10 arów ziemi przygotowanej pod plantację (o przygotowaniu gleby pod plantację choinkową pisaliśmy tutaj).
Koszt 1000 sztuk trzyletnich sadzonek: Zapraszamy także do zapoznania się z naszą pełną ofertą sadzonek na plantacje choinkowe 

2. Potrzeba dużo wolnej ziemi

To mit! Plantacja choinkowa jest idealnym przykładem uprawy, która przynosi zysk nawet przy niewielkim areale. Aby zasadzić 1000 sztuk drzewek potrzeba jedynie 10 arów gleby a już taka ilość gwarantuje nawet kilkadziesiąt tysięcy zysku.


3. Uprawa drzewek jest trudna i czasochłonna

Uprawa choinek jest idealnym sposobem na uzyskanie dodatkowych dochodów przez rolników uprawiających już inne rośliny, ponieważ większość prac na plantacji wykonuje się w okresie, w którym nie mają oni dużo pracy na polu. Ponadto drzewka te nie są podatne na choroby oraz są odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Świerki i jodły nie wymagają żyznej gleby. Najtrudniejszą częścią prowadzenia plantacji drzewek, które mają być sprzedane jako choinki bożonarodzeniowe jest otrzymanie pożądanego kształtu. Świerk srebrny kłujący (Picea pungens) i świerk pospolity (Picea abies) dorastają szybciej niż jodła kaukaska (Abies nordmanniana) oraz wymagają mniej uwagi przy formowaniu. Jodła kaukaska rośnie natomiast wolniej i musi być formowana co roku, ale przy końcowej sprzedaży przynosi większe zyski, ponieważ jest jednym z droższych drzewek bożonarodzeniowych. Zabiegi formowania mają na celu nadanie choince pożądanego regularnego kształtu.


4. Trzeba długo czekać na zyski


Mówiąc plantacja choinkowa myślisz- pełnowymiarowe drzewka bożonarodzeniowe. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na pierwsze zyski z plantacji nie trzeba czekać 5-8 lat. Gatunki uprawiane jako drzewka świąteczne a więc: Świerk srebrny kłujący (Picea pungens), świerk pospolity (Picea abies) oraz jodła kaukaska (Abies nordmanniana) można zacząć sprzedawać już po 2-3 latach jeśli wsadzimy je w doniczki. Znajdują one wówczas zastosowanie jako rośliny ozdobne w ogrodzie, są wykorzystywane do obsadzania jako ogrodzenie oraz jako małe drzewka bożonarodzeniowe w firmach lub małych mieszkaniach. Jest to bardzo dobry sposób, aby zminimalizować czas, w którym plantacja zaczyna przynosić pierwsze zyski.          


  Jeśli zastanawiasz się nad założeniem plantacji i w trakcie czytania artykułu nasunęły Ci się jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

EMAIL: biuro.treesplant@gmail.com

TEL: Piotr +48 883 220 715produkujemy sadzonki choinek
Piotr Myczkowski
tel:+48 883 220 715
ul. Kopernika 38
73-200 Choszczno
biuro.treesplant@gmail.com
www.treesplant.pl

Komentarze

Dawid [21:56 01/01/2018]

Zastanawiam się nad założeniem w tym roku plantacji choinkowej. Mam trochę ziemi i chciałbym ją wykorzystać.